Toiminta



Valtuustoryhmä
Hallenberg Reijo, email: reijo.hallenberg(at)hattula.fi
Herranen Pete, e-mail: pete(at)42.fi
Kattelus Jiri, e-mail: jiri.kattelus(at)parolanautokoulu.fi
Lindstedt Tarja, e-mail: tarja.lindstedt(at)hattula.fi
Pelkonen Matti, e-mail: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
Puotila Matti, e-mail: matti.puotila(at)pp.inet.fi
Pänkäläinen Erkki, e-mail: erkki-pankalainen(at)hattula.fi
Rantsi Markus, e-mail: markus.rantsi(at)gmail.com
Ventola Kari, e-mail: kari.ventola(at)bnconsulting.fi
Yli-Pirilä Pia, e-mail: pia.ylipirila(at)gmail.com




KUNNANHALLITUKSESSA



Puheenjohtaja

Puotila Matti, e-mail: matti.puotila(at)pp.inet.fi

Jäsenet
Herranen Pete, e-mail: pete(at)42.fi
Yli-Pirilä Pia, e-mail: pia.ylipirila(at)gmail.com
Pänkäläinen Erkki, e-mail: erkki.pankalainen(at)hattula.fi





LAUTAKUNNAT



Perusturvalautakunta 1.6.2017 - 31.5.2019

Dahlgren Noora

Ojala Pia



Sivistyslautakunta

Rantsi Markus (PJ), e-mail: markus.rantsi(at)gmail.com

Rantalainen Elisa



Tekninen lautakunta

Lindstedt Tarja

Harri Holopainen



Rakennuslautakunta

Pelkonen Matti, (VPJ)

Mikkola Tiina



Keskusvaalilautakunta

Dahlgren Noora



Tarkastuslautakunta

Kattelus Jiri (PJ), e-mail: jiri.kattelus(at)parolanautokoulu.fi

MAAKUNTAPAIKAT


Kiertokapula Oy:n hallintoneuvosto

Erkki Pänkäläinen



Maakunnan yhteisöryhmä

Kari Ventola (varajäsen)



KK Tavastia:

Jiri Kattelus

Erkki Pänkäläinen (varajäsen)




PAIKALLISYHDISTYKSEN HALLITUS 2018

Jiri Kattelus (PJ), e-mail: jiri.kattelus(at)parolanautokoulu.fi, +35840 512 7228
Reijo Hallenberg
Kari Kamppinen, e-mail: kari.kamppinen(at)hotmail.com, +358 41 458 7482
Kari Lammia, kari.lammia(at)pp.inet.fi, +358 400 711 357
Tarja Lindstedt
Matti Puotila, e-mail: matti.puotila(at)pp.inet.fi
Erkki Pänkäläinen, e-mail: erkki-pankalainen(at)hattula.fi 
Elisa Rantalainen 
Sampsa Sysi-Aho, e-mail: sampsa.sysi-aho(at)pp.inet.fi
Kari Ventola, e-mail: kari.ventola(at)bnconsulting.fi, +358 400 413 249